Dr. Rolf BARMAN Kimdir ?


Dr. Rolf Barman dişhekimleri olan bir ailenin içinde doğdu. Diş Hekimliği eğitimini, 1955 yılında Paris Diş Hekimliği Fakültesi Diş Cerrahisinde Diplomasını aldı. 1956 yılında lisansını Oslo Diş Hekimliği Fakültesinde tamamlamıştır. Sağlık Bakanlığı kliniklerinden ve kendi özel kliniğinden 40 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. Ayrıca çocuklarından ikisi Diş hekimliği yapmaktadır.

Yıllar boyunca Dentaco A.S. ‘den satılan birçok ürün geliştirmiştir. Dünya çapında en dikkat çeken ürün Dr. Barman’s Superbrush dır. 1989 da icat edilmiştir. Diş temizliği ve ağız sağlığını korumaya yönelik avantajları kanıtlamak için klinik çalışmaları vardır.

Dr. Rolf Barman iyi bir diş hekimi, mucit ve dental ürünler geliştirmekte bir öncüdür. İlk olarak 1965 yılında geliştirdiği ve ilk endüstriyel projesi Sanodent Interdental Woodsticks oldu. Nüfusun yalnızca küçük bir kısmı diş ipi kullandığından, Dişlerarası temizlemeyi daha kolay yapmak için bir şekil ve kaliteye sahip bir diş çubuğu geliştirmeyi düşünüyordu. Piyasadaki üçgen kesitli ilk çift taraflı ahşap çubuk, çabucak büyük bir başarı elde etmiş oldu. Sanodent a.s. Oral-B için özel marka olarak üretildi ve şirket daha sonra Oral-B / Gillette ve ardından Jordan A.S tarafından satın alındı.

Onun son projesi evcil hayvanlar içindir. Dr. Rolf Barman, evcil hayvanlar için çift başlı diş fırçasını Norveç’in önde gelen veteriner hekimleri ile birlikte geliştirdi. 2002 yılında piyasaya sunuldu.

Dr. Rolf BARMAN Felsefesi


Ürünleri değiştirmek, insanların davranışlarını değiştirmekten daha kolaydır. Ürünleri geliştirerek ve yöntemleri basitleştirerek, daha fazla kişi her gün ağız öz bakımı yapabilecektir.


İnstagram "@drbarmansturkey"